Udvalg

SØNDERBORG KAJAKKLUB

UDVALG

Det er de frivillige ildjæle der driver klublivet. Sønderborg Kajakklub ville ikke fungere uden deres store engagement. Se her, hvem der er med i hvilke udvalg.

HAVKAJAKUDVALG

Aktiviteter for havkajakroere og udvikling af havkajakområdet i SKK

Claus Ankerstjerne

Torben Als



Udvalget kan kontaktes på mail:

        havkajak@sonderborgkajakklub.dk

AKTIVITETSUDVALG

Arrangering af ringroning, klubtur, pinsetur og mange flere aktiviteter

Kim Petersen

Hanne Git Petersen

Helle Feddersen

Christina Matthies
Preben F. Møller

Grete R. Jepsen

Udvalget kan kontaktes på mail:

aktivitet@sonderborgkajakklub.dk       

UDDANNELSESUDVALG

Planlægning og gennemførelse af nybegynderkurser og opstartskurser samt uddannelse af instruktører

Karen Ravn
Frank Terp

Tommy Buch
Pia Møller



Udvalget kan kontaktes på mail:

uddannelse@sonderborgkajakklub.dk

MATERIELUDVALG

Vedligehold af klubbens kajakker og udstyr, tovholder for aktivitetsaftener

Holger Jacobsen
Erling Kjær

Ole Grønning

Torben Als

Jørn W. Pedersen

Thorkild Jacobsen

Egon Krogh

Preben F. Møller

Ib Andersen


Udvalget kan kontaktes på mail:

materiel@sonderborgkajakklub.dk        


KAPRONINGSUDVALG

Planlægning af deltagelse i udvalgte kajakløb i Danmark og udlandet

Kim Petersen

Claus Johansen

Carsten Pankoke

Nils Knæhus


Udvalget kan kontaktes på mail:

kaproning@sonderborgkajakklub.dk

HANDICAPUDVALG

Planlægning og gennemførelse af klubbens ugentlige handicapløb

Kim Petersen

Finn Brodersen

Claus Johansen


SPONSORUDVALG

Udvalg af projekter og gennemførelse af ansøgning til fonde og sponsorer

Georg Nissen

Kirsten Besendahl


Udvalget kan kontaktes på mail:

sponsor@sonderborgkajakklub.dk

TUR- / SPORTSKAJAKUDVALG

Aktiviteter for tur- og sportskajakroere og udvikling af tur- og sportskajakområdet i SKK

Birgit J. Jørgensen

Tom Brodersen

Helle Pankoke


Udvalget kan kontaktes på mail:

sportskajak@sonderborgkajakklub.dk        



Copyright @ All Rights Reserved